Šrotovné v zahraničíZahraniční odborníci jsou toho názoru, že šrotovné posílí prodeje a že proti prognóze bez něj se odbyt vozů zvýší o sedm procent. Česká vláda šrotovné do balíčku protikrizových opatření neschválila; nyní však není vyloučeno, že vláda by v rámci politických dohod návrh ČSSD na zavedení šrotovné ho mohla podpořit.Šrotovné v zahraničí


Takzvané šrotovné, které zavedly vlády v některych zemích EU, pomáhá i nošovické automobilce Hyundai. Její vedení zaznamenalo výrazný nárůst zakázek a dokonce uvažuje o prodloužení pracovní doby či zavedení pracovních sobot.


Vyhledej si informace o šrotovném v zahraničí- Německo, Francie, Kypr, Itálie, Lucembursko
- Portugalsko, umunsko, Španělsko, Slovensko

Odborníci se domnívají, že šrotovné posílí prodeje a že proti prognóze bez něj se odbyt vozů zvýší o sedm procent. Česká vláda šrotovné do balíčku protikrizových opatření neschválila; nyní však není vyloučeno, že vláda by v rámci politických dohod návrh ČSSD na zavedení šrotovné ho mohla podpořit.

1. dubna 2009 ::: Novinky
Od dnešního dne může získat každý Rakušan takzvané šrotovné. Je to příspěvek na nákup nového osobního auta výměnou za likvidaci staršího.(celý článek)

31. března 2009 ::: Aktuality
Poslanci podpořili protikrizová opatření ČSSD, včetně šrotovného. (celý článek)

9. března 2009 ::: Novinky
U našich východních sousedů začíná platit šrotovné. Slováci si tak od dnešního dne mohou kupovat nová auta se slevou až dva tisíce eur.

26. února 2009 ::: Aktuality
Srbsko se rozhodlo, že zavede šrotovné, kterým chce řada evropských zemí zmírnit dopady finanční krize na automobilový průmysl.(celý článek)